Po snehu bežiaca biela nórska lesná mačka.


Kto sme?

Mačky Žilina je občianske združenie chovateľov, majiteľov a sympatizantov mačiek všetkých plemien a domácich mačiek.


Sme jedným zo zakladajúcich členov FFS a niektorí naši členovia, prevažne chovatelia, sú aktívni a registrovaní členovia vo Felis Hungarica, kde presmerovali svoje chovateľské a výstavné aktivity od 01/2016.


Čo robíme?

Členovia nášho klubu sa venujú prevažne chovateľským a výstavným aktivitám, to znamená, že sa podieľajú na registrovanom chove ušľachtilých plemien mačiek, ich vystavovaniu na rôznych výstavách, ktoré sú organizované pod hlavičkou FIFe.


Rovnako tak každoročne organizujeme naše pravidelné jarné a jesenné medzinárodné výstavy mačiek.


Mnohí naši členovia sa starajú o domáce mačky, najdúchov, mačky zachránené z ulice, choré mačky, ktoré je potrebné podrobiť liečbe. S niektorými z nich sa potom máte možnosť stretnúť aj na našich výstavách.


Okrem tejto činnosti sa venujeme výchove mládeže, a podporujeme kastračný program.


Klubové akcie

Bezplatne pre všetkých našich členov organizujeme v lete naše tradičné podujatie "mačačí guláš" a v predvianočnom období zase "mačaciu vianočnú kapustnicu". Obe akcie sú spojené vždy s konaním členskej schôdze občianskeho združenia.


Chcete sa k nám pridať?

Každý, kto sa chce stať naším členom, má tú možnosť vyplnením a odoslaním Členskej prihlášky za člena občianskeho združenia, podľa propozícií uvedených na prihláške.


Samozrejme by si mal každý záujemca naštudovať Stanovy O.Z., aby sa s nimi oboznámil a vedel, čo ho čaká, čo je povolené, čo nie.


Ak potrebujete viac informácii ohľadne členstva, napíšte nám ... predsedovi alebo tajomníkovi ... radi Vám odpovieme a privítame Vás medzi nami.